Ημερίδα Ενημέρωσης: Ξενάγηση και Παρουσίαση του Μαγικού Κόσμου της Αρχιτεκτονικής και του Σχεδιασμού Εσωτερικών Χώρων»

Το Τμήμα Αρχιτεκτονικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί να βιώσετε το μαγικό κόσμο της Αρχιτεκτονικής και του Σχεδιασμού Εσωτερικών Χώρων στο Κέντρο Αρχιτεκτονικής Έρευνας [ARC] του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, το οποίο κρύβει εντυπωσιακά δείγματα σύγχρονης αρχιτεκτονικής που επιτρέπει σε καθηγητές και φοιτητές να παραμείνουν αφοσιωμένοι στην αποστολή τους, στο ακαδημαϊκό πρόγραμμα της Αρχιτεκτονικής.

Ακαδημαϊκό προσωπικό θα είναι στη διάθεσή σας να συζητήσετε τη φύση των δημιουργικών επαγγελμάτων του δομημένου περιβάλλοντος, όπως και τη δομή των αντίστοιχων ακαδημαϊκών σπουδών. Μέσα από εργασίες, εργαστήρια και δραστηριότητες των φοιτητών του Τμήματος θα αναδειχθεί η δυναμική των χωρικών, περιβαλλοντολογικών και τεχνολογικών αναζητήσεων του μέλλοντος. Τέλος, οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να θέσουν τα ερωτήματά τους που αφορούν τα προγράμματα Αρχιτεκτονικής και Σχεδιασμού Εσωτερικών Χώρων και να λάβουν πληροφορίες αναφορικά με την διαδικασία εγγραφής.

Για περισσότερες πληροφορίες:
Χριστίνα Ευριπίδου | E: [email protected] | T: 22841529